Aktuality

Vážení rodičia, milí kolegovia!

2.apríl je Dňom povedomia o autizme, ktorí sme si v minulosti pripomínali aj benefičným koncertom, na ktorom predviedli naše výnimočné deti svoj talent, výsledky tvrdej práce a priniesli nám pocit krásna a spolupatričnosti. Už druhý rok nezažijeme atmosféru spoločne zdieľanej radosti a nádeje.

Tohtoročný Deň povedomia o autizme sa symbolicky slávi na Veľký piatok. Prináša nám tým krásnu symboliku, že utrpenie a bolesť, aj keď je reálne a denne prítomné, v kontexte významu Veľkej noci a víťazstva nadobúda zmysel pre náš život a nie je zbytočné.

A tak nám všetkým prajem požehnané Veľkonočné sviatky. Nech sa naše rodiny stanú ostrovmi pokoja, lásky, spolupatričnosti a nádeje.

Vy, rodičia našich výnimočných detí, ste hrdinovia a vzorom pre všetkých ľudí. Dennodennou láskou k svojim deťom, hľadaním ciest k svojmu dieťaťu, prijímaním svojho výnimočného dieťaťa a svojou obetavou a nezištnou láskou ukazujete, ako kráčať životom a nevzdávať sa, aj keď vám život nedal to, po čom ste najviac túžili. Napriek mnohým ťažkostiam a prekážkam sa nevzdávate.

Veľká vďaka patrí pedagógom a celému personálu, pre ktorý je práca s vašimi deťmi poslaním, životnou výzvou a venujú vašim deťom mnoho lásky, bez ktorej žiadna intervencia nemá význam. Chcú vám byť aj naďalej nápomocní a pomáhať vašim deťom aj vám kráčať životom. Sú odvážni a obetaví a aj v tejto dobe, kedy mnohé školy majú svoje brány zatvorené, oni sú tu pre vás aj keď riskujú svoje zdravie i zdravie svojich najbližších. Rovnako si zaslúžia veľké ocenenie.

A vy, naše drahé deti, odkrývate v nás všetkých to, čo je na Človeku najkrajšie a najhodnotnejšie. Robíte z nás všetkých lepších ľudí a ustavične nás nútite premýšľať nad našimi krokmi, postojmi a zmyslom života v každodennej všednosti. Ďakujeme.

Opatrujte sa všetci v zdraví.

Eva Turáková

Hore